Ka 25 liitrine on väga väike akva, 15 liitrisest rääkimata. Mida Sa nende gupide hordidega peale hakkad, kui nad tõesti paljunema hakkavad? Tõesti, sagedaste suurte veevahetustega on võimalik vee kvaliteeti hoida talutavana, kuid kas kord päevas vett vahetada on ikka see, mida tahad edaspidi päevast päeva teha?
Saan aru, et kalade paljunemist on põnev jälgida, eriti kui see juhtub oma väikeses veekuningriigis esimest korda. Aga võin ette öelda, et kui see juhtub korra, siis hakkab see juhtuma regulaarselt ja keegi ei taha Sult neid maimusid saada, ammugi ei tasu loota, et mõni pood neid ka ilma rahata sooviks.
Teemaalgataja pole oma profiilis märkinud asukohta. Varsti kolin oma suureks kasvanud maimud 100 liitrisest raudraamiga akvast ära ning teen selle puhtaks - kui teemaalgataja on Tallinnast, siis võin selle akva talle anda. Kuhugi kaugemale ma akvat transportida ei viitsi ja mingi pakiteenusega jamada ka ei soovi. Akva raam on roostes ja klaasid kriimulised, aga vett peab. Et esmalt peaks raami roostest puhtaks kraapima ning üle värvima (Hammerite värvi olen ise kasutanud), siis oleks võimalik seda veel mõnda aega kasutada. Selles oleks igatahes mõeldav kalu pidada, 15 või 25 liitrises akvas see kuigi mõistlik pole. Õhukivi on poorsest materjalist kivisarnane asi, mis pannakse kompressori vooliku otsa ja mis pihustab akvaariumisse õhumulle. Kui kola hulgast üles leian, võin kaasa anda vana Resun kompressori koos vooliku ja õhukiviga, kuid pean ette hoiatama, et see on päris lärmakas riist. Ka vana valgusti saab soovi korral kaasa, mingit tõsist taimekasvatust sellega ei tee, aga kalu näeb küll.

Pille11, vees ujuvad rohevetikad (nn. "roheline vesi") on ideaalne toit imepisikestele kalamaimudele. Ka klaasilt ja taimedelt söövad paljud kalad seda.