Ühes asjas julgen jääda eriarvamusele:
jussjuss kirjutas:
soovitatakse organiseerida rohkem peidukohti.. Minu jaoks jääb mõistatuks - milleks? Peidukohad on vajalikud ainult maimudele (täpselt nii, nagu looduses).
Peidukohad on ka täiskasvanud kaladele sama vajalikud nagu maimudele. Looduses peituvad nii maimud kui täiskasvanud kalad ohu korral taimestikku, puujuurikate vahele, põhjavarisenud lehtede jm sisse ellujäämise eesmärgil. Lagedal tegutsetakse harva, ikka püütakse hoiduda varjekohtade lähedusse, see tagab neile turvatunde, võimaluse vaenlase ilmumisel kiirelt peituda ning seeläbi suurema ellujäämisvõimaluse. Akvaariumikaladel on need ellujäämisinstinktid säilinud. Ka akvaariumis on erinevate peidukohtade loomine oluline just kalade stressi vähendamiseks ning turvatunde suurendamiseks. Ka kalal peaks olema soovi korral võimalus eralduda ning omaette segatamatult puhata. Eriti oluline on varjekohtade olemasolu juhul, kui akvas on mõni tülinorija - varjumisvõimalus laseb kiusataval veidigi temast puhata. Lage, ilma taimede, puujuurikateta vm varjekohtadeta akvaarium peitumisvõimalusi ei paku ning kalade stressitase on kõrgem. See tingib sageli ka kalade kõrgendatud agressiooni üksteise suhtes. Mida looduslikuma keskkonna sa akvaariumis lood, seda paremini selle asukad end tunnevad.
jussjuss kirjutas:
Üldiselt, kui akvaariumis kalade kooslus on läbimõeldud ja akvaariumi suurus vastab kalade vajadustele, siis täiskasvanutel kalal pole põhjust võidelda oma elu eest.
Absoluutselt nõus. Siin on küsimus, miks neoonid bettat kiusavad.

Tõenäoliselt on nad stressis, Betta ju suur kala nendega võrreldes ning noored neoonid ja kardinalid on selle kala jaoks sageli maitsvaks kõhutäieks. Tetrad tunnetavad bettas seetõttu ohtu ning - taaskord jõuame peidukohtade tähtsuse juurde - kuna neil distantsi hoidmise võimalusi ega ka varjumiskohti betta eest eriti pole, st bettal ja neoonidel on pidev silmside, siis betta kiusamine arvatavasti tetrate stressikäitumine.
Siit küsimus Kraabusele - kui suur on Su akva?